Буває подивишся на різноманіття фасонів, кольорів та принтів, матеріалів і фактур жіночих суконь і не уявляєш, як твій гардероб може обійтися хоча б без однієї улюбленої сукні, сарафана або спідниці. Відчуття, що сукня завжди була і назавжди залишиться з нами. Міді та максі, пишна, напівприталена, спокуслива обтягуючіа сукня, класична чорна і яскрава замшева сукня-трапеція.
Улюблена сукня є у кожної дівчини, незалежно від стильових уподобань, типу фігури і сезону. Як же до нас прийшла сукня, яку еволюцію їй довелося пройти, щоб назавжди підкорити подіуми і серця прекрасної половини людства?
Чоловіча і жіноча сукня
Зараз «сукня» асоціюється з цілком однозначним елементом жіночого гардеробу, але у сукні набагато глибша і цікава історія.
Спочатку, у самих витоків, сукнею називалося все, що вдягалось поверх білизни, як у чоловіків, так і у жінок. Ніяких воланів та оборок по подолу сукні, V-подібних вирізів або вирізів-пташечки. Сукнею називалося поєднання двох полотен, якщо сильно не заглиблюватися в етимологію слова.
Так і було десь до середини 15 століття. І саме в ті часи сукня почала перетворюватися в той елемент одягу, який ми знаємо і любимо. У неї з'явився корсет, як наслідок приталений силует, рукава різної форми, від прямих або розкльошених до повітряного рукава-ліхтарика, виріз, декоративні в'язані або мереживні коміри та манжети.
Еволюцію сукні вже було не зупинити.
Як сукня крокувала по 20 століттю
Революція посеред еволюції трапилася на початку 20-го століття. Маленька чорна сукня в середині 20-х років від Коко Шанель, потім пряма сукня прямокутного силуету з твіду і трикотажу.
В середині 20-го століття прийшла пора жіночності фасонів. Коктейльна сукня зі спідницею-сонце, спідницею-дзвіночок та спідницею-тюльпан (чого тільки варті назви спідниць, по-моєму, вони дуже яскраво характеризують настрій тієї пори) в довжині міді, повітряний силует, пастельні відтінки, смужка і горох — все це надовго полюбилося жінками, і ми любиме це і донині.
Силуети ставали все більш вільними, а довжина все коротшою. На зміну милій сукні міді з пишною, фактурною спідницею прийшла суня міні, приталена і сукня-трапеція, з коротким рукавом або вільним розкльошеним. Паєтки, візерунки-варенки, яскраві написи, ультра коротка довжина, бахрома по подолу і багато іншого — яскравий шлях, який пройшла сукня в 70-80 і 90-х роках.
Сучасний силует і стиль сукні
У нашій сучасності ніби вся еволюція сукні зійшлася в одній точці. На подіумах, та що там на подіумах... в гардеробах дівчат можна побачити і пишну сукню в стилі 18 століття в довжині міді, і сукню-тюльпан в дусі 60-х, і пряму класичну чорну сукню, і міні сукню-худі вільного крою в яскравому відтінку.
Зараз ти можеш сміливо доповнити сукню міді з повітряною спідницею з декількох шарів яскраво-рожевими кросівками і виглядати дуже актуально, стильно і анітрохи не занадто. Нестрогий офісний образ в поєднанні сукні-сорочки і мюлі на підборах в базовому відтінку — прерогатива сучасної свободи вираження і можливості розкривати себе так, як відчуваєш.